Szafka, która uratowała życie

wpis w: szafki | 0

Trudno opisać emocje, które wywołał w nas ten mebel. Historia z nim związana poruszyła nas głęboko i od razu wiedzieliśmy, że ta renowacja będzie wyjątkowa.

Nasz klient opowiedział nam, że dzięki tej szafce jego dziadek przeżył podczas wojny. Został w niej ukryty i zamknięty w pociągu podczas ataku wroga.

Dziury, które widzimy w drzwiczkach i na blacie to ślady od uderzenia kolbą broni. Jeden z tych, którzy mieli zabrać jeńców, chciał dostać się do wnętrza szafki żeby sprawdzić czy coś tam jest, został jednak zawołany i musiał odejść, zostawiając tym samym przy życiu mężczyznę schowanego w meblu.

Od tamtej pory szafka była w rodzinie i choć mocno zniszczona to bardzo ważna dla tych, którzy ją odziedziczyli. Po wyczyszczeniu ukazały nam się piękne, orzechowe akcenty. Wymieniliśmy uszkodzony blat, żeby mebel nadal był praktyczny i użyteczny. Na życzenie klienta zachowaliśmy uszkodzone drzwiczki, dodaliśmy tylko wybrane przez niego pilastry. Pilastry w kształcie walecznych lwów, które skrywają kawałek historii.

Właśnie dlatego uwielbiamy stare meble, są tajemnicze i mają w sobie dawnego ducha. Bardzo doceniamy gdy możemy poznać ich historie i tchnąć w nie nowe życie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *